Herný vývoj pod dohľadom odborníkov tiež zabezpečujeme v rámci predmetu produkcia a postprodukcia digitálnych hier. Študenti pracujú v tímoch na vývoji svojej hry pod mentoringom odborníkov z Power Play Studia.
Game Jam Plus
Študenti sú zapojení do podnikateľského akcelerátora s medzinárodným presahom, v ktorom v rámci tímov počas jedného akademického roka pracujú na dlhodobých projektoch digitálnych hier. V roku 2022/2023 tri naše hry postúpili z európskeho semifinále do svetového, pričom hra Tartaros zvíťazila v dvoch kategóriách.
Dielňa a muzeálna zbierka herných zariadení
Miestnosť, v ktorej študenti starým konzolám znovu vdýchnu život, nazývame familiárne dielňa. Konzoly opravujú tak, aby sa dali znovu použiť alebo ich vylepšujú. Samozrejme, je tu priestor na upgrade školských počítačov, ale aj inej rôznorodej techniky.
S dielňou súvisí aj múzeum so zbierkou konzol, ktoré dala dohromady študentská organizácia Re_try. Študenti zároveň pripravujú miestnosť, v ktorej sa budú konať streamy retro hier a nahrávanie ich gameplayov.
Priestory fakulty nájdete na tomto linku: https://fmk.sk/priestory-fakulty/
E-športová organizácia TEDI BEARS
Naši ešporťáci reprezentujú školu na rôznych turnajoch. Venujú sa kompetitívnemu hraniu CS: GO, LoL či Valorantu. Okrem toho podporujeme aj individuálnych hráčov (NHL a pod.). Okrem samotných hráčov v hrách ako sú League of legends, CS:GO, Valorant a iných pôsobia v tíme tréneri a manažéri. Študenti tak získavajú skúsenosť s tímovým manažmentom, prácou v tíme a spoluprácou. Taktiež je tu vytvorený priestor na rozvoj komentátorských a streamerských skillov. Okrem toho dosahujú študenti vynikajúce výsledky na národnej i medzinárodnej úrovni, ako napríklad:
» Výsledky nájdete na tomto odkaze (aktualizované 3. 6. 2024).
Naši študenti sa tiež venujú streamovaniu a komentovaniu digitálnych hier. Okrem rozvoja a budovania značky vlastných kanálov podporuje katedra aj tvorbu obsahu na spoločnom kanáli, kde študenti pod dozorom pedagógov vytvárajú vlastné tematické živé vysielanie na témy digitálnych hier, či iných popkultúrnych fenoménov. Najčastejšie let´s playe alebo rôzne diskusné relácie, či hodnotenie hier vytvorených na game jamoch alebo komentovanie zápasov univerzitného tímu.
Študenti magisterského stupňa majú jedinečnú príležitosť zúčastniť sa na predmete zameranom na tvorbu simulácií, hier a zážitkových aktivít vrátane realizácie vernisáže a tvorby assetov s ich následným predstavením na trhu v prostredí virtuálneho sveta Second Life. Súčasťou predmetu je aj účasť na virtuálnom hackathone Student Challenge, kde študenti vytvárajú simulácie na zvolené témy. Okrem certifikátu majú možnosť súťažiť o atraktívne výhry. Virtuálny svet Second Life poskytuje priestor aj pre hosťované prednášky od tvorcov virtuálneho obsahu z celého sveta. Študenti tak majú možnosť získať cenné poznatky od popredných dizajnérov, ktorí prednášali o tvorbe objektov a budovaní značky.
Viac info: https://linktr.ee/virtualfmk